Kuglarz

Kuglarz

„KUGLARZ”

To ktoś, kto na zamówienie potrafi popisać się zręcznością, ale musi zrobić to tak,, żeby nie zauważono, że oszukuje. Tym samym marionetka jest całkowicie zależna od jego zręczności, a co za tym idzie to to, że i jej charakter, osobowość i kształt.
Jednym słowem - całe życie, cały świat jest w rękach kogoś obcego nam, naszej osobowości.
Karmieni ułudą, niezdrową ciekawością sięgamy coraz częściej, chociaż nam to absolutnie nie odpowiada, nie smakuje, tylko coś nam każe brać i bierzemy. Ten ktoś zręcznie wykorzystuje naszą ułomność, słabość, brak charakteru.
To wszystko powoduje, że stajemy się postaciami bez twarzy, jakiejkolwiek osobowości, bez odrobiny charakteru, czyli nikim, a potem już niczym.
Marionetka posiadająca kluczyk, wie, że musi wyjść z tego kręgu, a duszek przekory podpowiada, żey znalazła sposob, fortel lub kogoś, komu zaufa, kogoś, kto pomoże wyrwać się z kregu, tego martwego koła.
To nic, że to tylko świat pozytywki, ale to jest świat. Za każdym razem, gdy budzi swym tańcem do życia nasze doznania, wspomnienia - wyzwala w nas uczucie radości, że mamy marzenia, cele, o których możemy sami decydować, bo już nie mamy wrażeenia, że choć nie widzimy ich, to czujemy ich dotyk - losu, siły, przemocy i tego najgorszego jakimi są pustka i bezsilność.

Radom, dn. 24.10 2009

SPRZEDANE