Partnerzy

warning: Creating default object from empty value in /home/users/chorosnet/public_html/pk2/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1388.

Przyjaciele

Z przy kominku wzajemnie się lubią:

za twórcze podejście do twórczości

ArtStacja

za rym cym cym

Ryms

za Sztukę Sztuki

Sztukater.pl

Replika

Aurum

Wydawnictwo Replika istnieje od 2002 roku. W naszej ofercie znajduje się beletrystyka polska i zagraniczna, poradniki, horrory i kryminały, książki psychologiczne, literatura faktu oraz książki popularno-naukowe. W ostatnich latach większą część naszych publikacji stanowią jednak książki historyczne, zwłaszcza te, które poruszają kontrowersyjne tematy.

Wiele uwagi poświęcamy debiutantom. Interesuje nas nowe spojrzenie na fakty historyczne, dlatego publikują u nas młodzi historycy, m.in.: Michał Bogacki, Witold Mikołajczak, Szymon Wrzesiński. Dajemy również szanse młodym polskim autorom, oferując wartościowe, współczesne powieści obyczajowe.

Staramy się promować ciekawe zjawiska literackie. Popularyzujemy w Polsce twórczość takich autorów jak Jorge Bucay, Mort Castle czy Johanna Nilsson. Przygotowaliśmy serię wznowień powieści Eugeniusza Paukszty – klasyka książki przygodowej w Polsce. Nasze bestsellery to m.in. „Maskotka” Marka Kurzema, „Pozwól, że ci opowiem” Jorge Bucay’a, „Tragedia Gustloffa” Heinza Schöna, „Biała śmierć” Petri Sarjanena.

Wydawnictwo Erica

Na tej stronie dopiero rozpalamy kominek

Państwowy Instytut Wydawniczy PIW

P I W

Jedno z najstarszych i najbardziej znanych wydawnictw w Polsce. W ciągu ponad 60 lat swojej działalności PIW opublikował kilkanaście tysięcy tytułów, przede wszystkim z dziedziny literatury pięknej, eseistyki, historii i historii kultury.
PIW jest ceniony za wieloletnie serie wydawnicze: Rodowody Cywilizacji, Biografie Sławnych Ludzi, Biblioteka Myśli Współczesnej. Dużym zainteresowaniem cieszą się najnowsze serie: Bibioteka Babel, Seria Antropologiczna, seria biograficzna Oto Człowiek. PIW jest wyłącznym wydawcą dzieł Hermanna Hessego i Milana Kundery oraz Stanisława Ignacego Witkiewicza.

P I W

Partnerzy

Szarlatan

Na tej stronie dopiero rozpalamy kominek

Sonia Draga

Sonia Draga

W doborze książek Sonia Draga kieruje się intuicją i własnymi zamiłowaniami. Wybiera te, które mówią coś ważnego o świecie i nie pozwalają czytelnikom przejść obok siebie obojętnie.

Sonia Draga

Partnerzy

Aurum

Aurum

Aurum powstało w 2009 r. w Warszawie. Wydawnictwo specjalizuje się przede wszystkim w literaturze zagranicznej. W swojej ofercie wydawniczej ma kryminały, powieści historyczne oraz literaturę kobiecą.

Partnerzy

Noir sur Blanc

Noir sur Blanc>

Wydawnictwo Noir sur Blanc powstało w Szwajcarii w roku 1987, w Polsce – w 1990 r. Zostało założone z myślą o integracji kultury europejskiej, ma na celu promocję literatury środkowoeuropejskiej, zarówno na zachodzie Europy, jak i w obszarach macierzystych. Pomaga mu w tym ścisła współpraca z francuską grupą wydawniczą Libella. W ramach tej współpracy część naszych tytułów ukazuje się w obydwu wersjach językowych – francuskiej i polskiej.

W Polsce Noir sur Blanc przybliża twórczość autorów świata zachodniego, lecz stara się także lansować twórców rodzimych. W ten sposób czytelnicy poznają spuściznę literacką wybitnych twórców współczesnej prozy światowej: Henry'ego Millera, Charlesa Bukowskiego, Lawrence'a Durrella, Dona DeLillo, Umberta Eco, pisarza ukraińskiego, Andrieja Kurkowa, południowoafrykańskiego – André Brinka czy chilijskiego - Luisa Sepúlvedy. Przygotowaliśmy również serię wydawniczą książek Blaise'a Cendrars'a, zawierającą wznowienia kilku dzieł w kongenialnym tłumaczeniu Juliana Rogozińskiego. Serię o podobnym charakterze tworzą książki szwajcarskiego pisarza-podróżnika Nicolasa Bouviera. Rozpoczęliśmy obszerną edycję dzieł laureata literackiej Nagrody Nobla w roku 2001, V.S. Naipaula, angielskiego pisarza urodzonego na Trynidadzie.

Noir sur Blanc

Partnerzy

MUZA S.A.

MUZA S.A>

Wydawnictwo MUZA SA działa na rynku wydawniczym od 1991 roku. Jest spółką akcyjną notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1998 roku.

W latach 1991-2008 MUZA SA wydała 4265 tytuły w tym 2428 pierwszych wydań, w łącznym nakładzie ponad 24 miliony egzemplarzy. Wydawnictwo otrzymało wiele nagród za wyjątkowe tłumaczenia i wydania książek ważnych dla literatury światowej.

Wydawnictwo prowadzi własny Klub Czytelników i księgarnię internetową. Wydawnictwo bierze udział w krajowych i zagranicznych targach książki. Współpracuje z najlepszymi wydawnictwami zagranicznymi. Prezentuje wysoki
poziom opracowania merytorycznego. Wydaje książki licencyjne oraz opracowuje własne książki i projekty wydawnicze. Współpracuje z najlepszymi tłumaczami, redaktorami, drukarniami. Zatrudnia 62 pracowników etatowych i posiada kilkuset stałych współpracowników.

MUZA S.A.

Partnerzy

Nasza Księgarnia

Nasza Księgarnia

Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA to oficyna unikatowa wśród wydawców literatury dla dzieci i młodzieży, łącząca w sobie tradycję i nowoczesność. Na polski rynek wprowadza zarówno rozchwytywane przez czytelników hity, np. serie: Lola czy Wampiraci, jak i nagradzane przez znawców literackie perły: Złodziejkę książek  czy Rodzinę Penderwicków. W ofercie Wydawnictwa znajdują się książki o Snoopym, bohaterze najsłynniejszych i najbardziej oryginalnych komiksów wszech czasów autorstwa Charlesa M. Schulza, a także polskie przeboje sprzed lat: Pyza na polskich dróżkach, Gąska Balbinka i Przygody kota Filemona!
Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA ma wyłączne prawo do publikacji takich bestsellerów światowych jak książki A.A. Milne'a (Kubuś Puchatek, Chatka Puchatka, Dawno, dawno temu), Astrid Lindgren (także niewydawanej wcześniej w Polsce serii o Kati) oraz dziewięciotomowy cykl o Muminkach. Jest również wydawcą cyklu o Mikołajku znakomitego duetu autorsko-ilustratorskiego Sempé-Goscinny.
Prawie od roku w ofercie Wydawnictwa znajdują się także publikacje skierowane do dorosłego czytelnika, sygnowane znakiem WNK. Bogata oferta WNK obejmuje zarówno książki, które opowiadają prawdziwe, poruszające wydarzenia i są świadectwem wielkich dramatów (również tych z najnowszej historii Polski), jak i powieści o lżejszej, rozrywkowej tematyce. Mamy nadzieję, że WNK znajdzie grono wiernych czytelników.

Nasza Księgarnia

Partnerzy

Subskrybuj zawartość