REBIS

REBIS

Osiemnaście lat.... W 2008 roku REBIS osiągnął już pełnoletność i jak przystało na ten wiek, stale się rozwija i ma nowe pomysły na wydawnicze życie.
Zeszły rok zaznaczył się m.in zwiększeniem liczby wydawanych tytułów (w tym nowości) i wypromowaniem kilku hitów z Wysadzić Rosję Aleksandra Litwinienki i Jurija Felsztinskiego oraz Zakochanym duchem Jonathana Carrolla na czele.
Koniec roku należał zaś do Elizabeth Gilbert i jej Jedz, módl się, kochaj.
W roku 2008 już pierwsze miesiące przyniosły kilka hitów w tym pierwszy tom Legend Diuny i najnowszą powieść Amosa Oza Rymy życia i śmierci, szeroko recenzowaną przez krytyków.
Prawdziwa uczta dla fanów fantastyki i fantasy: m.in. dokończenie bestsellerowego cyklu Terry'ego Goodkinda ( Spowiedniczka ), a także pierwsze tomy serii Toma Lloyda, Elizabeth Haydon czy Patricka Rothfussa (uważanego za następcę Goodkinda).
Science fiction to przede wszystkim kontynuacja bibliofilskiego wydania Diuny, ale i kolejne książki Novik czy Webera, natomiast horror to dokończenie znakomitego cyklu Anne Rice.
Po ogromnym sukcesie Historii piękna i Historii brzydoty pod redakcją Umberta Eco czas na klasykę z gatunku historii sztuki - O sztuce E.H. Gombricha.
Dla miłośników Wschodu mamy Opowieść o Tybecie, dla panów Od Aten do Pekinu. Historia igrzysk olimpijskich, a dla pań Typy kobiecej sylwetki Trinny i Susannah, znanych ze znakomitych programów telewizyjnych, m.in. "Jak się nie ubierać".
Tak więc w 2008 roku w REBISIE tradycyjnie "dla każdego coś miłego", a wszystko - mamy nadzieję - najlepsze w swoim gatunku.

REBIS

Partnerzy