Mroczna Strona Gwiazdki

Z powodu niskiej frekwencji Konkurs został przedłużony. Prace można nadsyłać do 18 stycznia. Ogłoszenie wyników nastąpi 19 stycznia.

W związku z nadchodzącą Gwiazdką, oraz Nowym Roczkiem PrzyKominku proponuje wam konkurs na recenzję.

Tym razem tematyka prac ma obejmować książki dowolnie wybrane przez uczestnika. Jedyne kryterium - mają być związane z grudniowymi świętami, lecz traktować je w niestandardowy sposób - gwiazdka z przymrużeniem oka, gwiazdka mroczna, gwiazdka z przymrużonym podbitym okiem... na cokolwiek wpadliście, cokolwiek sprawiło, że na Gwiazdkę choć raz spojrzeliście inaczej...

Regulamin i wymagania:

1. Konkurs jest organizowany przez www.przykominku.com
2. Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Redhorse
3. W przypadku wygranej lauraci zostaną poproszeni o dane osobowe umożliwiające wysłanie nagrody. Laureat zobowiązuje się do podania prawdziwych danych, a organizator, do niewykorzystywania ich do celów niezwiązanych z konkursem.
4. Wygrane prace zostaną opublikowane na stronie www.przykominku.com (organizator zastrzega sobie prawo do korekty językowej nadesłanych tekstów)
5. Konkurs trwa od 16. XII do 11. I - po tym terminie prace zostaną ocenione przez Organizatora
6. Ogłoszenie wyników nastąpi 15.I 2009
7. Organizator zastrzega sobie prawo do wydłużenia czasu trwania konkursu.
8. Oczekiwania dotyczące recenzji:

Recenzja musi być autorskim dziełem osoby nadsyłającej, nie publikowanym do tej pory w innych środkach masowego przekazu. Recenzja musi dotyczyć jednego z trzech wspomnianych nurtów. Opis musi mieć objętość od 2400 do 3600 znaków. Recenzję należy uzupełnić o dane: Autor, tytuł, wydawca i numer ISBN.
Przez zgłoszenie do konkursu na www.przykominku.com autor udziela zgody na publikację recenzji na przykominkowych stronach.

Prace, w formacie .doc, lub .odt, należy nadsyłać na adres kamil@przykominku.com do 11 stycznia 2009.

9. Nagrody
trzema równorzędnymi nagrodami są

okładka książki

W ”Największej przyjemności świata” Jacek Dąbała ukazuje dramatyczne losy pięknej córki polskiego multimilionera porwanej przez gang handlarzy kobietami. Poszukiwania prowadzi prywatny detektyw, Artur Brandt, były dziennikarz śledczy. Jeśli odnajdzie dziewczynę, otrzyma milion euro honorarium. Detektyw szybko odkrywa, że sytuacja jest bardziej skomplikowana niż wszyscy myślą.
Powieść czyta się jednym tchem dzięki wyrazistej intrydze, charakterystycznym bohaterom, zaskakującym zwrotom akcji, nieprzewidywalnej puencie i dowcipnemu stylowi autora. Zderzenie napięcia z autoironią pozwoliło Jackowi Dąbale stworzyć kolejny (po „Ryzykownym pomyśle”) niepowtarzalny swinging thriller.
Nic w tej powieści nie jest takie, jak wygląda. Książkę powinni docenić czytelnicy lubiący lekki styl i pełen humoru dystans autora do opisywanego świata.
(rh)

okładka książki

Miał dobrą pracę, kochającą żonę i wspaniałych synów. Gdy oskarżono go o oszustwo i kradzież, był pewien, że wszystko można łatwo wytłumaczyć. Dowody jednak przemawiały przeciw niemu.

Aleks zostaje niesłusznie oskarżony o kradzież dużej sumy pieniędzy. Po czterech latach spędzonych w więzieniu dawny przebojowy pracownik agencji reklamowej jest cieniem samego siebie. Bez rodziny, przyjaciół i pieniędzy, chce już tylko odnaleźć tajemniczego Andovera. Człowieka, który zrujnował mu życie.

Dlaczego Andover wrobił akurat Aleksa? Dlaczego pewna piękna pani historyk uparcie szuka pamiętników dziadka Aleksa?

Współczesne zbrodnie mają swoje korzenie w przeszłości.
(rh)

okładka książki

Strażak Jack Bartholomew ginie w trakcie akcji gaszenia pożaru w starym opuszczonym budynku portowego miasta. Wypadek czy podpalenie? Artysta malarz, marynista, Adam Greene tego nie wie, ale ma świadomość, że stracił najbliższego przyjaciela. Opłakując go zdaje sobie sprawę, że inna śmierć, sprzed piętnastu lat, jest nadal obecna w jego duszy, choć przez cały ten czas bardzo chciał o niej zapomnieć. Zanim poskłada razem wszystkie fakty, zanim odnajdzie tych co go śledzą, oni odnajdą jego.

Nieświadom ryzyka, bohater zostaje wkrótce wplątany w tajemniczą i niebezpieczną grę pozorów. Odsłonięcie skrywanej od lat tajemnicy zmusza Adama do zmierzenia się z własną mroczną przeszłością. W miarę rozwoju wypadków jego przyszłość i szanse na przetrwanie przestają wyglądać różowo. Jednak Adam Greene wie, że już nie może się cofnąć, że musi odkryć prawdę bez względu na koszt, nawet jeśli stawką będzie jego własne życie.
(rh)