Konkurs - Skald

Zdajemy sobie sprawę, że do sezonu na dokarmianie ptaków zostało jeszcze kilka miesięcy, ale już dziś chcemy Wam zaproponować książkę Skald. Karmiciel Kruków. Zapraszamy.

Skald Na świeżym powietrzu Skald dał Haraldowi czas, by ten obejrzał pobojowisko. A było co podziwiać, jeśli ktoś lubował się w rzeziach. Jucha szybko krzepła i wsiąkała w ziemię, przybierając ciemnobrunatny kolor. Martwi kochali się z ziemią w najróżniejszych pozach, dla większości niedostępnych za życia. Z uciętą nogą pod pachą, z głową leżącą na ramieniu, z jelitami obwiązanymi wokół dłoni, z przetrąconymi kręgosłupami, z połamanymi żebrami i z cudzymi stopami w ustach. A ranni jęczeli. W ustach niektórych odgłosy te przeradzały się w błagania o łaskę szybkiej śmierci, w ustach innych – w wezwania bliskich lub przeklinania wrogów. Dwaj konający nadal szarpali się za włosy, jakby nie zdawali sobie sprawy, że wypływa z nich życie. Kruki i wrony, które już podczas bitwy krążyły nad lasem, teraz rozpoczęły ucztę. Nie wszystkie ich dania były martwe. Ci, którzy byli w stanie to robić, odganiali ptaszyska, ale te nigdy nie odlatywały daleko. Stały nieopodal, kręciły głowami z boku na bok, wpatrywały się w ofiary i cierpliwie czekały, aż te staną się zdatne do spożycia.

Zasady konkursu są proste:


1.uczestnikiem musi być osoba pełnoletnia;
2.należy odpowiedzieć na przynajmniej dwa pytania;
3.odpowiedzi należy nadsyłać na adres konkurs@przykominku.com z dopiskiem „Skald”;
4.w mailu proszę również umieścić imię i nazwisko, ale nie dane adresowe;
5.czas trwania konkursu 12.07 – 21.07 2013;
6.ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu dwóch dni od zakończenia konkursu;
7.jeśli po ogłoszeniu wyników laureat nie odpowie na mailowe zgłoszenie przez 4 tyg. przykominku może podjąć decyzję o innej dyspozycji nagrodą
8.zwycięzcą w konkursie zostanie 45 osoba, która udzieli poprawnych odpowiedzi;
9.fundatorem nagrody jest wydawnictwo Erica.

A oto pytania konkursowe:


1.Wymień przynajmniej jeden tytuł, którego autorem jest Łukasz Malinowski.
2.Jakie imię nosi główny bohater?
3.I wtedy Skald spotkał Barda... - dokończ w dwóch zdaniach.

Zapraszamy